Warning: PHP Startup: open(//tmp/sess_0be9f90b2221a4a30d763b6dd26196ff, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /index.php on line 42

Warning: PHP Startup: Failed to read session data: files (path: //tmp) in /index.php on line 42

Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra!

W dniu 28 kwietnia klasy 4a i 4b wybrały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wyjazdu było zwiedzenie Zabytkowej Kopalni Srebra wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu o historii kopalni oraz podziwiania eksponatów w Multimedialnym Muzeum Górnictwa. Następnie uczniowie wraz z opiekunami zjechali windą 40 metrów w dół i rozpoczęli podziemną wędrówkę. Podczas spaceru podziemnymi korytarzami uczniowie dowiedzieli się kim byli tarnogórscy gwarkowie oraz jakimi metodami wydobywali skarby, które zostawiła im natura. Zwiedzanie kopalni uatrakcyjnił przepływ łodziami, dostarczający niezapomnianych wrażeń.