Wycieczka do Apilandii

Dnia 17 listopada 2021 roku uczniowie z klasy I b i I c wybrali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa w Kleczy Dolnej.

Apilandia to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w bardzo profesjonalny i ciekawy sposób promowane jest życie pszczół i jego tajniki. Ekspozycja prezentowana jest za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji. Dzieci poznały znaczenie roli pszczół, nie tylko dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin i zwierząt. Dowiedziały się jak wygląda praca pszczelarza i co sami mogą zrobić, by pomóc pszczołom. Kolejnym ciekawym punktem wycieczki były pokazy multimedialne, dzięki którym dokładniej dzieci poznały życie pszczół, typowe dla nich zachowania, zarówno w ulu, jak i poza nim. Wszyscy brali również udział w warsztatach, na których samodzielnie wykonywali świeczki z wosku pszczelego, rożnymi technikami. Na miejscu zwiedzający mogli nabyć różnorodne produkty na bazie miodu, propolisu i wosku pszczelego. Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca.