Wernisaż wystawy „Obrazki z Pszczyny”

8 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole wernisaż wystawy poplenerowej „Obrazki z Pszczyny”. Jeszcze jesienią ubiegłego roku uczniowie z Czwórki wybrali się na plener malarski do tego niezwykłego miasteczka zwanego „Perłą Górnego Śląska”. Niestety, sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju spowodowała, że młodzi artyści nie mieli możliwości zorganizowania wystawy swoich prac w zaplanowanym wcześniej terminie. Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany moment i młodzież z dumą mogła zaprezentować rodzicom, kolegom i wychowawcom wyniki swojej pracy.

Uroczyste spotkanie rozpoczęła prezentacja multimedialna. Uczniowie przedstawili przebieg pleneru, a właściwie artystycznej wyprawy, w czasie której nie tylko mogli doskonalić swoje umiejętności warsztatowe, wykonując z natury szkice malarskie i rysunkowe, ale i pogłębić swoją wiedzę z historii sztuki. Opowiedzieli o zamku pszczyńskim - wspaniałej rezydencji Hochbergów, który zwiedzili, o niezwykłej wystawie obrazującej prace konserwatorskie prowadzone w zamku, którą mieli okazję obejrzeć oraz o ciekawych warsztatach „Widokówka z Pszczyny”, w których uczestniczyli.

Ale wernisaż to przecież uroczyste otwarcie wystawy. I to wystawa właśnie oraz prace uczniów były najważniejszym punktem tej niezwykłej imprezy. Rodzice z uznaniem oglądali piękne pastele i rysunki wykonane tuszem, węglem i sepią, przedstawiające architekturę pszczyńskiego rynku i zamku. Podziwiali malarskie i rysunkowe widoki uroczego pszczyńskiego parku. Byli zaskoczeni dojrzałością i kunsztem młodych artystów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wystawy i wernisażu, a zwłaszcza mamom, które przygotowały słodki poczęstunek.