Wernisaż wystawy „Lanckorona- tam, gdzie śpiewają anioły”

29 listopada 2022 roku odbył się w naszej szkole wernisaż wystawy poplenerowej „Tam, gdzie śpiewają anioły”.

Korzystając z pięknej, jesiennej aury uczniowie z Czwórki wybrali się na plener malarski do Lanckorony. Ta niewielka, malownicza miejscowość, położona pośród falującego Beskidu Makowskiego, nad rzeką Skawinką słynie ze swojej drewnianej, unikatowej zabudowy oraz sielskiego klimatu. Zwana jest również Miastem Aniołów. Lanckorona jest również ulubionym miejscem krakowskiej bohemy. Artyści z Krakowa chętnie tu przybywają, aby uciec od miejskiego tłoku i zgiełku.

Dla młodych malarzy z Czwórki, skąpana w ciepłych promieniach październikowego słońca Lanckorona stała się wspaniałą inspiracją do stworzenia pięknych obrazów, które zaprezentowano na wystawie. Rodzice podziwiali malarskie i rysunkowe widoki lanckorońskiego ryneczku, z uznaniem oglądali piękne akryle, akwarele i gwasze, na których pyszniły przycupnięte przy wąskich uliczkach lanckorońskie chaty w niezwykłym jesiennym anturażu. Byli zaskoczeni dojrzałością i kunsztem młodych artystów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wystawy i wernisażu, a zwłaszcza mamom, które przygotowały słodki poczęstunek.