Tydzień matematyki w “czwórce”

Tydzień matematyki obfitował w matematyczne atrakcje dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Staramy się, aby matematyka była dla naszych podopiecznych nauką ciekawą i przyjemną, a także, aby uczyli się tego trudnego przedmiotu z uśmiechem. Właśnie dlatego już kolejny raz świętowaliśmy Dzień Liczby Pi.

Uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w konkursie “Świat matematyki”. Nasi młodzi matematycy przygotowali hasła, w których uzasadniali dlaczego lubią matematykę i wspólnie wystawiliśmy je w formie gazetki. W kolejnym dniu chętni wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Krakowie, gdzie uczestniczyli w lekcji matematyki dotyczącej wielościanów oraz zwiedzali wnętrza najstarszego Uniwersytetu w Polsce. Ponad stu uczniów przystąpiło też do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego “Kangur”. Oprócz tego na lekcjach pojawiło się wiele innych okolicznościowych atrakcji. Niech żyje Królowa Nauk :-)