Szkolny konkurs czytelniczy „10 książek w 10 miesięcy”

Regulamin:

Konkurs „10 książek w 10 miesięcy” jest przeznaczony dla uczniów kl. IV-VIII Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie. Uczniowie przystępujący do konkursu będą musieli wykazać się znajomością przeczytanych książek (jedna książka w miesiącu), na przykład poprzez napisanie krótkiej recenzji. Praca ucznia, który otrzyma najwyższą liczbę punktów w danym miesiącu (maksymalnie 10 pkt.), będzie zamieszczona na internetowej stronie szkoły (co miesiąc najlepsza). Nagrody w konkursie zostaną przyznane końcem roku szkolnego 2021/2022, na podstawie uzyskanych punktów. Maksymalna ilość punktów: 100.

Uczniowie, którzy zdobędą największą liczbę punktów w ciągu 10 miesięcy, otrzymają dyplomy laureatów (3 pierwsze miejsca) oraz ciekawe nagrody.

Udział w konkursie należy zgłosić u swojego nauczyciela języka polskiego do 24 września 2021 r. Po zapisaniu na zbiorczą listę, uczniowie zostaną zaproszeni przez organizatorów na platformę Classroom, gdzie co miesiąc będą otrzymywać materiały do opracowania oraz przesyłać swoje prace.

Celem konkursu jest:

- zachęcanie i mobilizowanie uczniów do regularnego czytania;
- kształcenie wrażliwości na odbiór słowa pisanego;
- rozbudzanie zainteresowań czytelniczych promujących pozytywne wzorce zachowań, budujących pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie;
- zachęcanie do czytania książek spoza kanonu lektur obowiązkowych;
- kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą;
- właściwe zagospodarowanie wolnego czasu. Organizatorzy konkursu