Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w “Czwórce”

1 października obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Egzaminy z tego typu działań zostały przeprowadzone przez specjalną komisję w osobach uczniów.

Chętni, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na 5 wylosowanych pytań, otrzymali tytuł “Eksperta Tabliczki Mnożenia”, mądrą sowę oraz wierszyk i z dumą wkleili je do zeszytów. W tym dniu lekcje matematyki w naszej szkole wyglądały inaczej niż zwykle. Uczniowie rozwiązywali szereg zadań, zagadek i łamigłówek dotyczących tabliczki mnożenia. Młodsi kolorowali zakodowane obrazki oraz szukali tabliczki mnożenia w wykreślankach. Nie zabrakło również zabaw z mnożeniem przy użyciu tablicy interaktywnej. Szkolne korytarze zostały ozdobione wierszykami już kilka dni wcześniej, więc każdy mógł zapamiętać np.: “Pomogę babci zakupy nieść, 7 razy 8 to 56”. Niech żyje Tabliczka Mnożenia! Niech żyje Królowa Nauk!