SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIE

12 stycznia odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza

i dzieje oręża polskiego”, w którym naszą szkołę reprezentowało aż pięcioro uczniów.

Magdalena Gwiżdż (7f),

Paulina Sordyl (7f),

Mieszko Zacny (6a),

Mikołaj Kudzia (7h),

Karol Krzanak (kl. 8f).

Test konkursowy był niezwykle trudny, składał się z pytań dotyczących historii Polski oraz historii wojskowości. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych uczniów i cieszymy się, że Magdalena Gwiżdż i Mieszko Zacny zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Warto także podkreślić, że nasi uczniowie to jedyni uczniowie z gminy Andrychów, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu Konkursu.

Opiekun: p. Monika Dudka

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, który odbędzie się 17 marca.