Warning: PHP Startup: open(//tmp/sess_f10d2eca11aa1f096674ad1464275c36, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /index.php on line 42

Warning: PHP Startup: Failed to read session data: files (path: //tmp) in /index.php on line 42

Spektakl profilaktyczny w naszej szkole

Na stronie organizatorów czytamy: "W sezonie artystycznym 2022/2023 przygotowaliśmy dla Państwa występ zatytułowany "Komunikacja bez przemocy". W trakcie naszego przedstawienia przypominamy uczniom znaczenie pojęć takich jak komunikacja werbalna, komunikacja niewerbalna, plotka, gest, konflikt oraz przemoc.

Temat komunikacji bez przemocy wyjaśniamy naszym najmłodszym widzom (klasy 1-4) poprzez "podróż w czasie". Ma ona na celu zestawienie dwóch zupełnie różnych sposobów komunikacji, tj. tych z czasów przeszłych, w których porozumiewano się bez telefonów komórkowych czy Internetu, oraz współczesnych, przesączonych coraz nowszymi technologiami. Istotne jest dla nas przekazanie uczniom jak ważna i wyjątkowa jest bezpośrednia rozmowa z drugim człowiekiem, wolna od wulgaryzmów, przemocy, oceniania czy pozbawiona empatii. Na koniec naszego występu przygotowaliśmy również zabawy, podsumowujące nasze spotkanie.

Nieco starszych widzów (klasy 5-8) zabieramy w "podróż po świecie" wiodącą szlakami różnych form porozumienia. Poprzez przedstawiane przez nas scenki staramy się zaprezentować uczniom, jak ważne jest to, co przekazujemy drugiej osobie, ale również w jaki sposób to robimy. Nasze wspólne spotkanie edukacyjne ma na celu uświadomienie dzieciom jak ważna, w dzisiejszych czasach, jest umiejętność komunikacji interpersonalnej, gdziekolwiek jesteśmy i z kimkolwiek rozmawiamy. Istotne jest także zwrócenie uwagi uczniów na problem przemocy słownej.

Jak co roku zadbaliśmy o najdrobniejsze detale, aby uczniowie z jeszcze większą uwagą i zainteresowaniem nie tylko przyswajali wiedzę, ale również miło spędzali z nami czas."