Projekt “Jesień w lesie”

Nic tak nie działa na wyobraźnię jak piękna złota jesień. W październiku klasa 3a przystąpiła do realizacji projektu polonistyczno - przyrodniczego “Jesień w lesie”.

Wszystko zaczęło się od wysłuchania listu Wróżki Przyrody, która zaprosiła nas do swojego królestwa. Rozpoczęliśmy przygotowania od poznania warstwowej budowy lasu oraz roślin i zwierząt żyjących w poszczególnych warstwach. Kolejnym etapem było stworzenie “żywego lasu”, w którym dzieci przyjmowały rolę mieszkańców leśnego królestwa.

Następnego dnia udaliśmy się na spacer do pobliskiego lasu w poszukiwaniu pomysłów, inspiracji i skarbów pochodzących z natury. Rozmawialiśmy o roli drzew i krzewów w przyrodzie oraz bezpiecznym zachowaniu się w lesie.

W kolejnym etapie naszego projektu wykorzystaliśmy zebrane materiały przyrodnicze do stworzenia obrazu - 3D “Warstwy lasu”.

Projekt zakończyliśmy poznaniem grzybów jadalnych i trujących oraz doświadczeniami z grzybami pleśniowymi.

Realizowany projekt sprawił dzieciom dużo radości i dostarczył rozległej wiedzy, która będzie procentować na kolejnych etapach edukacji.