Projekt Edukacyjny "Emocja" - Moduł II

Uczniowie klasy 3c przystąpiły do realizacji II modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Emocja". Tym razem rozmawialiśmy o wyobraźni, która w połączeniu z wiedzą jest podstawą kreatywności.
Realizację modułu "Kraina Wyobraźni" rozpoczęliśmy od stworzenia mapy myśli do hasła "wyobraźnia" oraz wysłuchania opowiadania pt. "Żółty balonik". Historia głównej bohaterki tej historii stała się inspiracją do stworzenia przez dzieci prac plastycznych pt. "Mój wymarzony balonik". Zajęcia zakończyły się zabawą z balonami i tańcem wyobraźni zachęcając każdego ucznia z osobna do odwiedzenia własnej "krainy wyobraźni i kreatywności".

Cele:
- pobudzanie wyobraźni twórczej, fantazji i kreatywności;
- doskonalenie umiejętności współdziałania w grupie;
- uświadomienie uczniom faktu, że wyobraźnia czyni nas wielkimi, w dużej mierze od umiejętnego snucia marzeń zależy jakość naszego życia;
- ukazanie sposobu, w jaki należy planować marzenia używając wyobraźni;
- rozbudzanie przekonania jak ważne jest, aby wyobraźnię traktować poważnie i jako możliwość do osiągnięcia celów.