Podziękowanie za udział w akcji „BohaterON w Twojej Szkole 2021”

Już po raz piąty nasza Szkoła otrzymała dyplom za włączenie się w ogólnopolską akcję „Kartka dla Powstańca”. Jak co roku uczniowie samodzielnie wykonali i napisali kartki pocztowe do żyjących Powstańców Warszawskich.

Akcja ta organizowana jest od 2014 roku. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im samodzielnie wykonanych kartek, albumów, czy innych pamiątek. Można to zrobić przez 63 dni, od 1 sierpnia do 2 października, czyli tyle ile trwało Powstanie Warszawskie.

Za pośrednictwem kampanii chcemy promować patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.