Podziękowania od „Fundacji dla Rodaka”

Już po raz trzeci nasza Szkoła otrzymała podziękowania od „Fundacji dla Rodaka” za włączenie się w inicjatywy na rzecz pomocy Polakom mieszkającym poza granicami kraju. Głównym celem działającej od 2017 roku Fundacji dla Rodaka jest organizowanie pomocy oraz przygotowanie warunków do powrotu Polaków z Kazachstanu do Ojczyzny. Środkiem do tego celu jest upowszechnianie znajomości języka polskiego, popularyzacja rodzimej literatury, czy praca Polaków na rzecz pomocy Rodakom pozostającym poza granicami Polski.

Jedną z popularnych akcji organizowanych przez Fundację dla Rodaka jest „Kartka dla Rodaka”, w którą w marcu włączyli się uczniowie obecnej klasy 5c. Polega ona na wysyłaniu do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju, własnoręcznie wykonanych, głównie przez dzieci kartek świątecznych. W wybranych klasach została także przeprowadzona „Lekcja dla Rodaka”, której celem było przybliżenie uczniom historii zesłań Polaków na Syberię i do Kazachstanu.

W ramach podziękowań za współpracę nasza Szkoła otrzymała dyplom, kilka książek i pomocy dydaktycznych.