Warning: PHP Startup: open(//tmp/sess_f2bef91c8a2d0c0f54d8e48c41b3030c, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /index.php on line 42

Warning: PHP Startup: Failed to read session data: files (path: //tmp) in /index.php on line 42

Nowy sztandar naszej Szkoły

Szanowni Państwo,

zwracam się do Państwa z prośbą o włączenie się w kampanię “Nowy Sztandar dla Czwórki”.

Sztandar w swych początkach był znakiem jednoczącym, zbierającym wokół siebie rycerzy na polu walki. Utożsamiany był z honorem danej grupy, a jego utrata równała się wielkiej hańbie i często kończyła się przegraniem bitwy. Później sztandary były symbolem najwyższych wartości ducha, utożsamiały idee których zobowiązywali się bronić choćby żołnierze polscy w czasach zaborów czy wojen. Dziś sztandar nadal jest znakiem jedności dla danej społeczności. Dla nas, społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie, sztandar jest symbolem najwyższych wartości, honoru, tradycji patriotycznych i szacunku dla drugiego człowieka. Gromadzimy się wokół niego podczas najważniejszych dla nas szkolnych wydarzeń i z dumą stajemy przy nim podczas uroczystości państwowych.

Nasza Szkoła w 2020 roku obchodziła jubileusz pięćdziesięciolecia. Niestety sytuacja pandemii, w której ciągle żyjemy uniemożliwiła nam świętowanie tego ważnego wydarzenia. Nie przeszkodziła nam jednak w realizacji naszego marzenia, jakim jest nowy sztandar Szkoły. Dotychczasowy sztandar służył nam przez wiele lat. Te wszystkie lata odcisnęły na nim swoje piętno. Traktujemy i nadal będziemy traktować go z troską i szacunkiem, bo zawsze będzie nam przypominał ważne wydarzenia z historii naszej Szkoły. Przyszedł jednak czas na zmianę i już 14 października zostanie poświęcony nowy sztandar naszej Szkoły. To wielki dzień i wielkie wydarzenie dla naszej społeczności. Każdy z Państwa może przyczynić się do tego wielkiego święta i zostać Fundatorem nowego sztandaru. Zachęcam do wpłaty drobnych kwot Uczniów, Nauczycieli, Rodziców, Absolwentów, całe klasy i rodziny i wszystkich, którzy chcą wspomóc nas w tym wielkim dziele. Może spędzili Państwo swoje szkolne lata właśnie w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie? A może uczą się tu Wasze dzieci czy wnuki? Może pracowaliście lub pracujecie w naszych szkolnych murach? A może właśnie teraz jesteście uczniami andrychowskiej Czwórki? Wszyscy możemy zostać Fundatorami nowego sztandaru!

Wszystkich, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę do nowego sztandaru prosimy o wpłaty z dopiskiem “Sztandar” na konto Rady Szkoły:

Rada Szkoły przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie

ul. Włókniarzy 10 a, 34-120 Andrychów

ABS Bank Spółdzielczy Oddział Andrychów

98 8110 0000 2001 0001 0171 0001

Chcemy, aby Fundatorzy sztandaru na zawsze pozostali w pamięci społeczności Szkoły. W gablocie, obok nowego sztandaru umieszczone zostaną nazwiska jego Fundatorów. Dlatego prosimy, aby przy wpłatach podali Państwo swoje nazwisko lub nazwę grupy (np. klasa 8a rocznik 1978), czy rodziny (np. Rodzina Nowaków).

Wierzymy, że nowy sztandar zjednoczy nas wszystkich i umocni tradycje, wartości i więzi naszej szkolnej społeczności.

Dorota Zawada

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4