Nietypowa lekcja w kinie

19 października klasy 5c i 5d pod opieką p. M. Dudki, p. B. Sordyl i p. M. Trzepaczki wzięli udział w nietypowej lekcji w kinie, która odbyła się w Wadowickim Centrum Kultury. Zaproponowane przez Centrum Edukacji Filmowej spotkanie miało na celu przygotowanie młodzieży do świadomego odbioru tekstu kultury jakim jest dzieło filmowe.

Uczestnicząc w interaktywnych zajęciach uczniowie dowiedzieli się co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka. Przekonali się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają „Gwiezdne wojny”. Zobaczyli co zrobić, by w lecie padał śnieg oraz jak aktor może zagrać tę samą postać 40 lat później. Na koniec uczniowie obejrzeli film „Mój brat ściga dinozaury”, który poruszał ważny temat akceptacji osób niepełnosprawnych.