Meet and Code

Nasza szkoła pozyskała na ten rok szkolny w ramach projektu Meet and Code dwa granty.

Jednym z projektów, który uzyskał aprobatę Jury jestQuality Education (Wysoka jakość edukacji)

Od września 2022r. uczniowie klas trzecich, podczas zajęć tworzą i zapisują krótkie ortograficzne historyjki, których bohaterami są różne postaci. Wykonują również ilustracje z głównymi bohaterami w programie graficznym. Następnie stworzymy do tych historyjek proste animacje w języku Scratch. Główne postaci wykonamy Penami 3D i wydrukujemy w drukarce 3D.

Głównym celem projektu jest poprawa techniki czytania i pisania pod względem ortograficznym i gramatycznym. Pandemia ograniczyła dzieciom kontakty z rówieśnikami, naukę czytania i pisania w normalnych warunkach. Chcemy uzyskać wysoką jakość edukacji i tworzymy efektywne i atrakcyjne warunki uczenia się dla wszystkich dzieci.