Kredkobranie

We wrześniu, już po raz trzeci, uczniowie klasy 5c i 8h wraz z wychowawczyniami wzięli udział w akcji „Kredkobranie”. Jest to akcja charytatywna, w którą mogą włączyć się całe szkoły, poszczególne klasy, ale również środowiska i osoby indywidualne. Dzieci i młodzież o polskich korzeniach, mieszkające na terenie dawnych Kresów potrzebują naszej pomocy w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych.

„Kredkobranie” ma być odpowiedzią na te potrzeby, a równocześnie ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z Ojczyzny pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Chcemy, aby na twarzach naszych najmłodszych kresowych Rodaków pojawił się uśmiech.

Uczniowie naszej szkoły zebrali i wysłali w ramach akcji duże pudełko przyborów szkolnych. Zebrane dary trafią do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i na Ukrainie.