Klub Poszukiwaczy Odpowiedzi - "Wadowice; miasto, w którym wszystko się zaczęło"

25 października 2022 r., tuż po zajęciach szkolnych, uczestnicy KPO wraz z opiekunkami: p. Bożeną Błasiak, p. Anną Małysą i p. Martą Paczyńską, udali się na warsztaty muzealne do Wadowic. Młodzi ludzie zostali wprowadzeni w klimat przedwojennej szkoły. Wszystko to za sprawą tematyki zajęć - "Wspomnienia niebieskiego mundurka".
Klubowicze zostali zapoznani z przedwojennym programem nauczania, metodami wychowawczymi. Podczas zajęć sprawdzili swoje umiejętności w sztuce kaligrafii i wykonali proste zabawki z lat dzieciństwa małego Lolka. Poza tym, obejrzeli wystawę "Wadowice - miasto, w którym wszystko się zaczęło". Dowiedzieli się o historii miasta i życiu codziennym przedwojennych Wadowic. Poznali wadowicki rynek, którego wygląd oddają fotografie na ścianach. W sali warsztatowej poczuli atmosferę lat 20. i 30. XX wieku, przebierając się w stroje z epoki. Pytań do kustoszek muzeum było wiele, ale na każde z nich panie udzieliły klubowiczom odpowiedzi.