Kartka dla Weterana

3 listopada 102 urodziny będzie obchodził pan Mieczysław Frąckiewicz (John Franklin), ostatni mieszkający w Wielkiej Brytanii lotnik Polskich Sił Powietrznych, który za czyny bojowe odznaczony został Krzyżem Walecznych. Pan Mieczysław urodził się w 1919 r. we wsi Sopoćkinie leżącej w powiecie augustowskim. Był zesłańcem syberyjskim, który wraz z Armią Andersa przybył na Bliski Wschód. Zgłosił się do służby w lotnictwie i w kwietniu 1943 r. przybył do Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu szkolenia na radiooperatora otrzymał przydział do 304 Dywizjonu. Swój pierwszy lot wykonał 21 sierpnia 1944 r., do końca wojny było ich 26. Na szczególną uwagę zasługuje ten z 2 kwietnia 1945 r., gdy jego załoga zatopiła niemiecką łódź podwodną, U-Boota U-321.

Z okazji 102 urodzin Pana Mieczysława Frąckiewicza uczniowie klasy 4c wykonali i wysłali do niego kartkę urodzinową.