Warning: PHP Startup: open(//tmp/sess_def226831736a2cd39d12e8bd0a58e35, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /index.php on line 42

Warning: PHP Startup: Failed to read session data: files (path: //tmp) in /index.php on line 42

Kartka dla Powstańca

We wrześniu, już po raz piąty uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Marty Paczyńskiej i p. Moniki Dudki, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Powstańca”. Jak co roku uczniowie samodzielnie wykonali i napisali kartki pocztowe do żyjących Powstańców Warszawskich.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja „Kartka dla Powstańca” pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

Akcja ta organizowana jest od 2014 roku. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im samodzielnie wykonanych kartek, albumów, czy innych pamiątek. Można to zrobić przez 63 dni, od 1 sierpnia do 2 października, czyli tyle ile trwało Powstanie Warszawskie.

Za pośrednictwem kampanii chcemy promować patriotyczne postawy i tożsamość narodową
w Polsce i poza jej granicami, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.