IX edycja konkursu "Jan Paweł II - Przyjaciel i Mistrz Młodych"

Dnia 1 kwietnia, w Zespole Szkół Centrum Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy, odbyła się IX edycja międzyszkolnego konkursu: „Jan Paweł II – Przyjaciel i Mistrz Młodych”.

W zmaganiach konkursowych brało udział 120 uczestników, z 30 szkół podstawowych powiatu wadowickiego i oświęcimskiego.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Milena Kasolik 8a, Martyna Ficek 8b, Iga Drag 8b oraz Paulina Kudzia 8b.

Najpierw 4-osobowe drużyny przystąpiły do 30-minutowego egzaminu teoretycznego z wiedzy o rodzinie i nauczaniu Jana Pawła II, aby następnie, poprzez wyłonienie przedstawiciela grupy, zmierzyć się w egzaminie praktycznym w formie teleturnieju.

Nasza drużyna zajęła niezłe 14 miejsce, a ponadto Milena Kasolik zdobyła nagrodę specjalną za zajęcie szóstego miejsca w zmaganiach indywidualnych.

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w tym konkursie, ale na pewno nie ostatni. Wrócimy za rok!