HISTORYCZNY SUKCES MAGDALENY GWIŻDŻ

Z dumą informujemy, że nasza uczennica Magdalena Gwiżdż odniosła wielki sukces w centralnym etapie XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora M. Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, uzyskując tytuł laureatki etapu centralnego!

W dniach 9 – 11 czerwca Madzia reprezentowała województwo małopolskie w finale Konkursu. Konkursową rywalizację rozpoczęła już na początku roku szkolnego, przechodząc przez etap szkolny, rejonowy i wojewódzki z wynikiem bliskim 100 % punktów.

Awans do etapu centralnego wynikał z uzyskania I miejsca w finale wojewódzkim, który odbył się 18 marca w Krakowie.

Magdalena Gwiżdż znalazła się w gronie 70 najlepszych uczniów z całej Polski. Musiała wykazać się szeroką znajomością historii i wojskowości polskiej w okresie nowożytnym, zwłaszcza w dziedzinie barwy i broni, architektury, malarstwa oraz geografii militarnej. Aby uświadomić sobie jak wielki jest sukces Madzi, należy wziąć pod uwagę, że w etapie szkolnym Konkursu co roku bierze udział ok. 15 000 uczniów z całej Polski.

Podczas pobytu w Warszawie uczniom zaproponowany został ciekawy program – zwiedzanie miasta, wybranych obiektów, np. Muzeum Wojska Polskiego. Uczestnicy złożyli także kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie zapewniono wojskową oprawę. Gala finałowa odbyła się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Opiekunem naukowym uczennicy jest p. Monika Dudka.

Naszej uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!