Gra terenowa „Śladami historii Andrychowa”.

21 października uczniowie klas 4 – 6 Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w niezwykłej lekcji historii – grze terenowej „Śladami historii Andrychowa”. Ponad 100 młodych ludzi wraz z opiekunami przeszło szlakiem miejsc pamięci w naszym Mieście, chcąc upamiętnić 255. rocznicę lokacji Andrychowa. Na trasie znalazły się m.in. Pałac Bobrowskich, Kościół św. Macieja, liczne tablice pamiątkowe, czy Studnia Kościuszki. Szczególnym punktem, który odwiedzili uczniowie klas 6, było wyjątkowe miejsce – Muzeum Historyczno – Etnograficzne w Andrychowie. Zbiory powstały w oparciu o autentyczne zabudowania mieszkalne i gospodarskie z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć przedmioty codziennego użytku takie jak: komody, szafy, łóżka, biurka. W zachowanym układzie wnętrz zwiedzili kuchnię, salon, jadalnię oraz kancelarię dawnego tartaku. Na podstawie oryginalnych sprzętów, przedmiotów i pamiątek rodzinnych wypełnili karty pracy i karty zabytków. Dzięki niesamowitemu klimatowi i barwnym opowieściom p. kustosz I. Szlagor – Dyli uczniowie przenieśli się w czasie, aby wyczytać ślady historii przedwojennego Andrychowa i doświadczyć codzienności jego mieszkańców.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie wraz z organizatorkami gry terenowej – p. Moniką Dudką i p. Lidią Siwek kierują serdeczne podziękowania dla p. Iwony Szlagor – Dyli za gościnę, pomoc i wspaniałe opowieści, dzięki którym przeżyli niezapomnianą lekcję historii.