Klub Poszukiwaczy Odpowiedzi – szkolny notesik

Rok szkolny w pełni, więc i klubowicze zwarci i gotowi do nauki poprzez zabawę! Pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2022/2023 obfitowało między innymi w przypomnienie zasad BHP czy poznanie się z nowymi uczestnikami szkolnego Klubu Poszukiwaczy Odpowiedzi. Opiekunki KPO – p. Bożena Błasiak, p. Anna Małysa oraz p. Marta Paczyńska, zapoznały uczniów z ogólną tematyką tegorocznych zajęć. Następnie gość – pani Sylwia Błasiak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie, poprowadziła warsztaty rękodzieła. Klubowicze odpowiadali na pytanie czy są w stanie samodzielnie wykonać szkolny notesiki z materiałów ekologicznych i tkanin, stanowiących na przykład odpad przy szyciu konkretnych odzieży. Działali zgodnie z zasadą: nie wyrzucaj – wykorzystaj. Wykonane notesy zapewne posłużą jako planowanie kreatywnych szkolnych zajęć i notowanie terminu kolejnego spotkania Klubu Poszukiwaczy Odpowiedzi. Po zakończeniu pierwszych zajęć, klubowicze zgodnie stwierdzili, iż są miłośnikami gustownych, małych i własnoręcznie wykonanych notesików.