Dzień Ziemi w klasach I-III

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy wszyscy ludzie powinni łączyć siły i wspólnie dbać o dar, jakim jest przyroda. W klasach I-III staliśmy się przyjaciółmi przyrody - ekologami i wspólnie dbaliśmy o środowisko.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w projekcie edukacyjnym przygotowanym na platformie Genially. Projekt zawierał m.in. opowiadanie pt. „Mała chmurka w krainie słońca”, prezentacje o zanieczyszczeniu środowiska oraz różne filmy edukacyjne - o efekcie cieplarnianym, o odnawialnych źródłach energii. Uczniowie rozwiązywali quizzy oraz zadania interaktywne przy użyciu kodów QR. Nie mogło zabraknąć kart pracy związanych z segregacją śmieci i informacji jak długo rozkładają się poszczególne śmieci. Dzieci wykonały plakat zachęcający do dbania o środowisko „Pokaż wszystkim, że o las trzeba dbać!” oraz uczyły się śpiewać piosenki pt. „Ekologiczne reggae”. To była niesamowita wirtualna przygoda i niezwykle ważne święto ekologiczne.

Prezentację obejrzą Państwo klikając TUTAJ.